tarahi cabinet|kitchend 3d design|طراحی کابینت سه بعدی|سه بعدی کابینت|ارزان کابینت|سفارش طراحی کابینت آشپزخانه|تری دی مکس

آشپزخانه حرفه‌ای چه آشپزخانه‌ای است؟

اگر شما عاشق آشپزی هستید، اگر آشپزی برای شما فراتر از یک کار روزمره و تکراری است، اگر مدام در حال جست و جوی دستور پخت غذاهای جدید و پختن غذاهای متنوع و خوشمزه هستید و اگر بیشترِ تایم خود را در آشپزخانه سپری می‌کنید، طراحی آشپزخانۀ شما باید با آشپزخانه‌های معمولی و رایج متفاوت باشد. شما به یک آشپزخانه ی حرفه‌ای نیاز دارید. احتمالا دوست دارید بدانید آشپزهای حرفه‌ای آشپزخانه‌شان را چگونه طراحی و می‌چینند. در این مقاه از سایت طراحی کابینت آشپزخانه، با ویژگی‌های آشپزخانۀ آشپزهای حرفه‌ای و با تجربه آشنا خواهید شد.
آشپزخانه برای اشخاصی که طرفدار پروپاقرص آشپزی‌اند مکانی مقدس و مهم است. از نظر این اشخاص، آشپزخانه باید محیطی کاربردی و در عین حال دل‌چسب و دوست داشتنی باشد. آشپزهای حرفه‌ای معتقدند وجود برخی امکانات و رعایت برخی اصول برای داشتن یک آشپزخانه حرفه‌ای و کاربردی ضروری است.
«آشپزخانه حرفه‌ای» چه آشپزخانه‌ای است؟

tarahi cabinet|kitchend 3d design|طراحی کابینت سه بعدی|سه بعدی کابینت|ارزان کابینت|سفارش طراحی کابینت آشپزخانه|تری دی مکس

آشپزخانه حرفه‌ای تعریف مشخص و دقیقی ندارد؛ اما می‌توان گفت آشپزخانه‌ای است که تمام تجهیزات و ویژگی‌های موردنیاز یک آشپز برای آشپزیِ حرفه‌ای را در خود جای دارد.
امکانات یک آشپزخانه حرفه‌ای
اگر شما عاشق آشپزی و برنامه‌ها و کتاب‌های مربوط به آن هستید، اگر ابداع و پخت غذاهای جدید بهترین سرگرمی شماست، آشپزخانه‌ ی منزل تان باید حرفه‌ای و فراتر از آشپزخانه‌ای معمولی باشد. از نظر آشپزهای حرفه‌ای، آشپزخانه باید امکانات و قابلیت های مشخصی داشته باشد تا در امتحان آشپزخانۀ حرفه‌ای قبول شود.

۱. فضای وسیع

فضای وسیع و مناسب یکی از مشخص ترین ویژگی‌های آشپزخانه حرفه‌ای است. آشپزیِ حرفه‌ای یعنی وجود انبوهی از تجهیزات، لوازم آشپزی و مواد غذایی در آشپزخانه. اگر آشپزخانه خانه ی شما کوچک باشد، فضای کافی برای نگهداری این وسایل را نخواهید داشت.
آشپزهای حرفه‌ای آشپزخانه‌های بزرگ و دلباز را دوست دارند. در این آشپزخانه‌ها، فضای مناسب و کافی برای حرکت و سازمان‌دهی وسایل آشپزخانه، وسایل آشپزی و مواد غذایی وجود دارد. البته اگر آشپزخانه منزل شما کوچک و جمع و جور است، نگران نباشید! شما می‌توانید با چیدمان اصولی، طراحی دقیق آشپزخانه‌تان را به آشپزخانه‌ای حرفه‌ای و دوست داشتنی تبدیل کنید.

۲. یخچال حرفه‌ای و پیشرفته

یخچال از ملزومات اصلی و اولیه هر آشپزخانه‌ای است؛ اما یخچال موردعلاقۀ آشپزهای حرفه‌ای پیشرفته‌تر و حرفه‌ای‌تر از یخچال‌های معمولی و رایج است. مجهزبودن به سیستم ضدباکتری، تهویه قوی هوای داخل یخچال، وجود طبقات متعدد و فضای زیاد برای نگهداری انواع مواد غذایی از ویژگی‌های اصلی یخچال‌های حرفه‌ای‌اند. این یخچال‌ها معمولا چند درب و چند کشوی مجزا دارند و به‌صورت سایدبای‌ساید و یا دوقلو طراحی می‌شوند.
۳. میز جزیره
اگر آشپزخانه‌تان به‌اندازه کافی بزرگ و وسیع است، نصب یک میز یه صورت جزیره در فضای میانی آشپزخانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. جزیره فضای کار بیشتری در آشپزخانه خانه ی شما ایجاد می‌کند. با طراحی یک میز جزیره، فضای کار و دسترس شما محدود به سطح کابینت‌ها نخواهد بود. افزایش استفاده از جزیره در طراحی آشپزخانه‌های امروزی نشانه محبوبیت و کاربردی ‌بودن آن است.

tarahi cabinet|kitchend 3d design|طراحی کابینت سه بعدی|سه بعدی کابینت|ارزان کابینت|سفارش طراحی کابینت آشپزخانه|تری دی مکس
اگر علاقه دارید دوستان و اعضای خانواده از دست‌پخت حرفه‌ای شما در همان آشپزخانه‌تان لذت ببرند، از یک میز جزیره به صورت پله‌ای استفاده کنید. به ‌این ‌ترتیب، یک طرفِ میز جزیره فضای کار شما خواهد بود و طرف دیگر آن محلی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی به اصطلاح میز ناهار خوری.
اگر فضای کافی برای میز جزیره ندارید، می‌توانید یک پیشخوان در بخش ورودی آشپزخانه خود در نظر بگیرید.

۴. استفاده بیش از یک فر

اگر حداقل دو فر در آشپزخانه ی خود داشته باشید، می‌توانید هم‌زمان چند نوع غذا بپزید. بهتر است یک مایکروفر و یک فر گازی در آشپزخانه نصب داشته باشید. اینطوری می‌توانید فهرست بلندبالایی از غذاها را بدون نگرانی از کمبود زمان آماده کنید. برای بالا سرعت کار، می‌توانید از فر برقی، فر گازی یا فر برقی ـ گازی در آشپزخانه‌تان استفاده کنید. هنگام خرید فر، بهتر است به‌سراغ فرهای مجهز به سیستم فن کانکشن بروید. فرهای مجهز به فن کانکشن گرما را به‌صورت یکنواخت در محفظه پخت پخش می‌کنند. این ویژگی کیفیت پخت را افزایش می‌دهد.
۵. اجاقِ گاز
Btus یا یکای بریتانیایی حرارت (British Thermal Units) یک واحد اندازه‌گیری در انرژی گرمایی است. بالابودن این واحد نشانه هنده قدرت اجاق در تولید حرارت است. Btus اجاق‌های گازی بسیار بیشتر از Btus اجاق‌های برقی است. اجاقِ گاز در مقایسه با اجاقِ برقی سرعت آشپزی شما را بیشتر می‌کند. برای مثال، آب بروی اجاق گاز خیلی سریع به جوش می‌آید. هنگامی که لازم است برای یک مهمانی و یا دورهمی مفصل با نهایت سرعت کار کنید، این ویژگی به نجات شما می‌آید. با این اوصاف، بهتر است یک فر گازی و یک گریل گازی نیز به آشپزخانه حرفه‌ای خود اضافه کنید.

۶. استفاده از چند سینک ظرف‌شویی

اگر تمایل ندارید به‌دلیل پربودن تنها سینک ظرف‌شوییِ آشپزخانه منزل ، ظروف‌ کثیف و میوه‌ها و سبزیجات شسته‌نشده سر از روی کابینت‌ها و میز کارتان درآورند و جلوی دست‌ وپایتان را بگیرند، به‌جای یک سینک ظرف‌شویی، دو سینک در آشپزخانه نصب کنید. همچنین بهتر است عمق سینک‌ها زیاد باشد. داشتن بیش از یک سینک شستن ظرف‌ها و موادغذایی را آسان‌تر می‌کند. عمیق‌بودن سینک‌ها شستن و پرآب‌ نمودن ظرف‌های بزرگ را آسان می‌کند.
بهتر است سینک‌های ظرف‌شویی نزدیک و در فاصله ی کمی از اجاق طراحی شود تا حمل قابلمه‌های بزرگ از اجاق به سینک و برعکس خسته‌تان نکند.

۷. کشوی گرمکن

کشوی گرمکن غذاهای تهیه شده را تا زمان سرو غذا گرم و تازه نگه می‌دارد. اگر مهمان‌های شما دیر کردند، با وجود کشوی گرمکن نگران سردشدن و ازدهن‌افتادن غذا نخواهید بود. همچنین قراردادن غذاهای پخته‌شده در کشوی گرم‌گن از شلوغی و بی‌نظمی در آشپزخانه جلوگیری میکند .

tarahi cabinet|kitchend 3d design|طراحی کابینت سه بعدی|سه بعدی کابینت|ارزان کابینت|سفارش طراحی کابینت آشپزخانه|تری دی مکس
۸. ماشین ظرف‌شویی بزرگ

آشپزی‌کردن در آشپزخانۀ حرفه‌ای تا دلتان بخواهد ظرف و ظروف کثیف تولید می‌کند. به همین دلیل است که در این آشپزخانه‌ها معمولا بیش از یک ماشین ظرف‌شویی وجود دارد. یک ماشین برای شستن و شوی ظرف‌هایی که در حین آشپزی کثیف شده‌اند و دیگری برای شستن ظرف‌ها پس از سرو غذا.
اگر تمایل ندارید دو ماشین ظرف‌شویی بخرید، یک ماشین ظرف‌شویی بزرگ نصب کنید تا در شستن کوهی از ظرف‌ها کمک‌حالتان باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
ساختارهای مختلف طراحی آشپزخانه
نوشتهٔ بعدی
دانلود Sekonj v0.7.38 Full – سه کنج,برنامه فارسی طراحی کابینت برای اندروید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست